Logo Railhobby
 
 

Nu in Railhobby

Mariahöhe

mariahoheDe steengroeve ligt er verlaten bij en wordt overwoekerd door plantengroei. Tot in de jaren 1920 werden hier stenen gedolven totdat een lawine een einde aan de exploitatie maakte. Even verderop werd een nieuwe groeve geopend waarna de steenbrekerij en de cementfabriek tot bloei kwamen. We zijn inmiddels in het begin van de jaren 1960 beland en bevinden ons in Mariahöhe, een typisch Duitse stad met vakwerkhuizen en stadsmuren maar vooral met een bloeiende cementfabriek en een spooraansluiting.

Lees meer

Gratis extra artikelen

Laatste nieuws

Extra en Speciale ritten + Bijzondere beurzen

spoornieuws_standaardplaatje2Week 21 van 21-05-2012 tot 28-05-2012

**** Nieuw op de lijst
onder redactie van Hans Reints

Laatste evenementen

Zwitsers Smalspoor

Datum: 7, 8 en 9 juni 2012

Locatie: winkelcentrum Broekerveiling in Broek op Langedijk

Meer informatie: www.spoorgroepzwitserland.nl

Volg Railhobby!

facebookhyvestwitterrsslinkedin-goeieyoutube

NS Hispeed vanaf nu ook naar Breda

Bron: Treinennieuws.nl

ns hispeedNS Hispeed vanaf nu via de hogesnelheidslijn naar Breda. Fyra gaat vanaf  4 april 2011 naar Breda rijden. Daarmee komen Amsterdam en Breda op iets meer dan een uur reizen, om precies te zijn 1 uur en 8 minuten van elkaar te liggen. Met de aansluiting van Breda op het hogesnelheidsnetwerk ontstaat een hoogwaardige verbinding tussen Brabant en de Randstad die de reiziger in staat stelt om snel en comfortabel te reizen.

Maarten Spaargaren, commercieel directeur NS Hispeed: “Vanaf 4 april gaat een lang gekoesterde wens van klanten en NS Hispeed in vervulling. Door zonder overstap via de hogesnelheidslijn tussen Amsterdam en Breda te reizen kunnen zij minimaal 35 minuten winnen op hun reistijd. Dat brengt mensen dichter bij elkaar en stelt hen in staat efficiënter met hun tijd om te gaan. We zijn er van overtuigd dat aansluiting van Breda op de HSL voorziet in een belangrijke behoefte van onze klanten”.

Fyra rijdt, tot dat de V 250 komt, met comfortabele Intercityrijtuigen. Er kunnen zitplaatsen worden gereserveerd en er is catering aan boord. Fyra krijgt halfuursdienst in het weekend. Fyra zal nog dit jaar ook in het weekend twee keer per uur gaan rijden tussen Amsterdam en Rotterdam. Tot nu toe was dit alleen op werkdagen het geval. Door uitbreiding van de frequentie in het weekend wordt het voor de reiziger aantrekkelijker om ook in het weekend van Fyra gebruik te maken.

Sinds 1 februari kunt u online uw tickets bestellen voor de Fyra, klik hier om treinkaartjes te kopen.

Burgemeester Peter van der Velden van Breda en Jan-Willem Siebers, Directievoorzitter NS Hispeed, hebben vanochtend officieel de hogesnelheidslijn tussen Rotterdam en Breda in gebruik genomen. Dat gebeurde door het binnenrijden van Fyra in station Breda. De stad is hiermee aangesloten op het Nederlandse hogesnelheidsnetwerk.

 

Trackback(0)
Commentaar (0)Add Comment

Schrijf commentaar
U moet ingelogd zijn om commentaar te geven. Eerst registreren als u nog geen account hebt.

busy

Log in



Bekijk hier de demo!

demoprintscreen

Nieuwsbrief

E-mail:

2e klas profiel

Ook reageren op artikelen en blogs? Maak een 2e klas profiel aan! (abonnees kunnen reageren met hun 1e klas profiel)
Advertentie
 
 

 
Copyright © 2012 Scala Publishing b.v. Alle rechten voorbehouden.
disclaimer