Logo Railhobby
 
 

Nu in Railhobby

Vaten als lading

vaten als ladingAls men praat over het vervoer, per spoor, van vloeibare aardolieproducten, dan denkt men al snel aan de bekende vierassige NAM-spoorketelwagens die het vloeibare goud van Schoonebeek naar de raffinaderijen in Pernis brachten. Als het om 'witte' producten gaat, zoals benzine, gasolie, vetstoffen en smeermiddelen, dan komen al snel de tweeassige spoorketelwagens met merknamen in beeld. Voor het natransport gaat de aandacht dan uit naar de bekende tankauto.

Lees meer

Gratis extra artikelen

Laatste nieuws

Rechtstreeks vanuit Neurenberg

De redactie van Railhobby is dit weekend in Neurenberg!
Bekijk hier de eerste foto's. Meer foto's en video's volgen later. Houdt de website in de gaten.

faller

Laatste evenementen

Erlebnis Modellbahn Dresden

Datum: 17, 18 en 19 februari 2012
Openingstijden: 10:00-18:00 uur
Locatie: Dresden, Duitsland
Aanvullende informatie: http://www.messe-dresden.de
Mailadres: dheibloem[at]freeler.nl

Volg Railhobby!

facebookhyvestwitterrsslinkedin-goeieyoutube

Märklin maakt winst

Bron: Redactie

MarklinMärklin heeft voor het eerst in vijf jaar weer winst gemaakt. Volgens een eigen mededeling bedraagt deze winst 12,4 miljoen euro voor aftrek van rente en belasting.  Daarmee groeit de hoop dat het Duitse speelgoedbedrijf een overnemer zal vinden. Sinds 2004 stapelt Märklin de rode cijfers op. In het crisisjaar 2008 maakte de treintjesbouwer 18 miljoen euro verlies, en in februari 2009 knipten verschillende Duitse banken de kredietlijnen door en werd Märklin insolvent verklaard.
Om het bedrijf te beschermen tegen het faillissement werd Michael Pluta aangesteld om een nieuwe koper te vinden. In 2006 was Märklin al eens nipt aan een faillissement ontsnapt. Toen kochten de Londense investeringsmaatschappij Kingsbridge Capital en de zakenbank Goldman Sachs het bedrijf over van de 23 familiale aandeelhouders. Sinds 2004 stapelt Märklin de rode cijfers op, onder meer door duur betaalde adviseurs en foute bestuurlijke keuzes. Nadat er drastische bezuinigingen zijn doorgevoerd, ook in de bestuurlijke bovenlaag is de financiëring voor 2010 zeker gesteld.

De Duitse krant Die Welt weet naar aanleiding van de Messe in Neurenberg te melden dat er 134 geïnteresseerden zijn voor het bedrijf. Hierbij is ook de Amerikaanse concurrent van Märklin, de firma Lionel.  Met 30 serieus lijkende partijen wordt gesproken, maar nog niet onderhandeld. In hetzelfde bericht stelt Märklins bedrijfsleider Lars Schillingen dat de firma door zich versterkt op consumentenbeurzen te manifesteren wil proberen kinderen waar als klant binnen te halen. Al geruime tijd wordt in ons land dat aspect volledig genegeerd door Märklin. Op beurzen zoals Eurospoor en Rails lopen erg veel gezinnen met enthousiaste kinderen rond, daar mag je als modelspoorproducent gewoon niet ontbreken met een mooie fabrieksbaan.

Trackback(0)
Commentaar (0)Add Comment

Schrijf commentaar
U moet ingelogd zijn om commentaar te geven. Eerst registreren als u nog geen account hebt.

busy

Log in



awards2012

Nieuwsbrief

E-mail:

2e klas profiel

Ook reageren op artikelen en blogs? Maak een 2e klas profiel aan! (abonnees kunnen reageren met hun 1e klas profiel)
Advertentie
 
 

 
Copyright © 2012 Scala Publishing b.v. Alle rechten voorbehouden.
disclaimer