De steengroeve ligt er verlaten bij en wordt overwoekerd door plantengroei. Tot in de jaren 1920 werden hier stenen gedolven totdat een lawine een einde aan de exploitatie maakte. Even verderop werd een nieuwe groeve geopend waarna de steenbrekerij en de cementfabriek tot bloei kwamen. We zijn inmiddels in het begin van de jaren 1960 beland en bevinden ons in Mariahöhe, een typisch Duitse stad met vakwerkhuizen en stadsmuren maar vooral met een bloeiende cementfabriek en een spooraansluiting.
Week 21 van 21-05-2012 tot 28-05-2012
De laatste trams van het type 7000 zijn sinds uit het Brusselse straatbeeld verdwenen. Tot juni kunnen ze nog worden ingezet wanneer er geen andere trams beschikbaar zijn, daarna worden ze tot schroot herleid. Het legendarische trammetje doorkruiste ruim vijftig jaar de straten van Brussel, maar wordt nu vervangen door modernere exemplaren.
Het Amerikaanse concept van de T7000 bleek een ware revolutie. Alleen al omdat het met pedalen bestuurbaar was. De bestuurder had zijn handen niet nodig en dat was hoogst uitzonderlijk voor een spoorvoertuig. De T7000 hield de tram in het straatbeeld en op het vlak van comfort, rijstijl en betrouwbaarheid luidde het model een nieuw tijdperk in. Dat die trams tot vorige week, bijna zestig jaar later, nog rondreden, heeft alles te maken met die uitzonderlijke betrouwbaarheid en kwaliteit. De meest gebruikte T7000 heeft er maar liefst 2.800.000kilometer opzitten. Twee T7000-toestellen blijven te bewonderen in het Trammuseum in Sint-Pieters-Woluwe nabij Brussel.

|
|
|
|
|
|