Logo Railhobby
 
 

Nu in Railhobby

Vaten als lading

vaten als ladingAls men praat over het vervoer, per spoor, van vloeibare aardolieproducten, dan denkt men al snel aan de bekende vierassige NAM-spoorketelwagens die het vloeibare goud van Schoonebeek naar de raffinaderijen in Pernis brachten. Als het om 'witte' producten gaat, zoals benzine, gasolie, vetstoffen en smeermiddelen, dan komen al snel de tweeassige spoorketelwagens met merknamen in beeld. Voor het natransport gaat de aandacht dan uit naar de bekende tankauto.

Lees meer

Gratis extra artikelen

Laatste nieuws

Extra en Speciale ritten + Bijzondere beurzen

spoornieuws_standaardplaatje2Week 06 van 06-02-2012 tot 13-02-2012

**** Nieuw op de lijst
onder redactie van Hans Reints

Laatste evenementen

N-Spoorverkoopbeurs

Datum: Zaterdag 17 maart 2012

Openingstijden: 10:00 uur – 16:00 uur

Locatie: Café Restaurant Bousema, Zutphenseweg 35 in Lochem

Meer informatie: http://www.freebit.nl

Volg Railhobby!

facebookhyvestwitterrsslinkedin-goeieyoutube

16 en 17 oktober weer Grote Modelspoor Expo

Bron: Modelspoormagazine

modelspoorexpo

Op 16 en 17 oktober organiseert Modelspoormagazine voor de 5de keer de Grote Modelspoor Expo. Traditiegetrouw gaat het evenement door in de Nekkerhallen te Mechelen, de bakermat van de spoorwegen in continentaal Europa.

 

Met deze lustrumeditie willen de organisatoren de Grote Modelspoor Expo meer dan ooit op de kalender zetten als het belangrijkste modelspoorevenement in België, en de beurs meteen ook een internationale uitstraling geven

 

Een expo betekent in de eerste plaats kijken naar fraaie modelspoorwegen. Naast de talrijke inzendingen uit eigen land, zijn er op de Grote Modelspoor Expo ook talrijke modelspoorwegen uit Nederland, Frankrijk en Engeland te bewonderen. Vele modelspoorwegen worden hier in première aan het grote publiek getoond, of nemen voor de eerste keer deel aan een expo in de lage landen. In totaal zijn er meer dan 30 modelspoorwegen te bewonderen, in verschillende schaalgroottes en geïnspireerd op voorbeelden uit verschillende landen.

 

Een aantal internationaal gerenommeerde modelspoorders geven op de expo ook demonstraties en workshops. Emmanuel Noauillier, Patrick Dalemans, Evan Daes en Arnaud Verlaeken om er maar enkele te noemen, houden workshops waarbij de geïnteresseerde bezoeker kennis kan maken met de kneepjes van het modelspoorvak.

 

Op de 5de Grote Modelspoorexpo wordt ook de finale gehouden van de 2de Minibaantjeswedstrijd. Een dertigtal modelspoorders tonen er hun minibaantje – een operationele modelbaan die een opgegeven maximum oppervlakte beslaat – en dingen mee naar de gunsten van publiek en vakjury.

 

Op de stands van de invoerders kan de bezoeker de nieuwste producten bewonderen, een aantal onder hen voorzien interessante premières speciaal voor de Grote Modelspoor Expo. De beurs zou niet compleet zijn zonder de vele verkoopstanden van gespecialiseerde handelaars uit België, Nederland, Frankrijk en Duitsland.. U vindt er zowel het nieuwste rollend materieel, bouwkits en scenery als boeken/DVD’s, gereedschappen en vele kleine artikelen die in de vakhandel moeilijk verkrijgbaar zijn. De handelaarstanden worden verder aangevuld met een ruilbeurs voor particulieren. Voor de kinderen is er een aparte knutselhoek voorzien, waar zij op een speelse wijze kennis kunnen maken met de boeiende modelspoorhobby.

 

Het evenement gaat door in de Nekkerhallen te Mechelen. Er wordt voorzien in een gratis pendeldienst tussen het station van Mechelen en de expohallen. Er is ook een ruime (betaalde) parkeerplaats bij de hallen. Zaterdag is de expo open van 10.00u tot 18.00u, zondag van 09.00u tot 17.00u. De entree bedraagt € 9,95 voor volwassenen en € 4,95 voor kinderen. Een familieticket (2 volwassenen en max 4 kinderen) kost € 25.

 

 

Trackback(0)
Commentaar (0)Add Comment

Schrijf commentaar
U moet ingelogd zijn om commentaar te geven. Eerst registreren als u nog geen account hebt.

busy

Log in



awards2012

Nieuwsbrief

E-mail:

2e klas profiel

Ook reageren op artikelen en blogs? Maak een 2e klas profiel aan! (abonnees kunnen reageren met hun 1e klas profiel)
Advertentie
 
 

 
Copyright © 2012 Scala Publishing b.v. Alle rechten voorbehouden.
disclaimer